Náš příběh

Spojili jsme dohromady to, co každého z nás v životě baví, od truhlařiny až po vášeň k vaření. Ubytujte se v našem rodinném penzionu, zajděte si na skvělé jídlo do restaurace a u toho přes víkend klidně absolvujte náš truhlářský kurz. V romantickém prostředí na okraji České Skalice jsme pro vás vytvořili místo, které si jednoduše zamilujete.

Chci celý příběh

Současnost v restauraci

Momentálně restaurace disponuje 110 místy, rozdělených do několika částí - hlavní prostor, salonek a zastřešená terasa. Náš personál vám nabízí prvotřídní kuchyni a servis v krásném prostředí. Pořádáme svatby, oslavy, večírky a další akce pro různé počty osob. Jak to ale všechno začalo si můžete přečíst níže.

Současnost v penzionu

Náš penzion s 10 různě tematickými pokoji pojme v létě až 32 osob, v zimě až 28 osob. S každým pokojem jsme si stylově vyhráli, aby vám přinesl originální a nezapomenutelnou atmosféru. Je libo francouzské Provence ubytování? Nebo se chcete cítit jako na zámku?

2000

Moje první dílna

Po škole jsem pracoval ve firmě, kde jsem vyráběl dřevoobráběcí stroje. Získal jsem vztah ke zpracovávání dřeva a touhu dělat něco sám za sebe. V roce 2000 začínám podnikat v truhlářské výrobě na plný úvazek.

Od začátků v garáži jsem se dopracoval k pronájmu dílny. Pronájem mi v roce 2009 náhle končí a stojím před rozhodnutím, co dál. Po dlouhém hledání jsem našel vhodné místo. Bývalou drůbežárnu. Objekt byl sice zanedbaný a bylo jasné, že to bude stát hodně úsilí, ale tuto výzvu jsem se rozhodl přijmout. Pustili jsme se do úklidu a rekonstrukce. Na začátku roku 2010 jsme se stěhovali do nové dílny.

Tomáš Ponka

2011

Nápad s penzionem

Do budování se vložila i má přítelkyně, která se stala nejen mým společníkem v životě, ale i v práci. Vše začínáme budovat společně vlastními silami. Měli jsme truhlárnu a byt. Na řadu poté přišla příjezdová cesta a zateplení celé budovy.

Jednoho krásného rána roku 2011 jsem se podíval z okna a přišla mi na mysl dovolená – tady by bylo krásně na dovolené! A nápad s penzionem byl na světě. Společně s přítelkyní jsme začali budovat penzion. Věnovali jsme tomu všechen svůj volný čas i peníze. Se stavbou pomáhali v rámci možností i naše, tenkrát ještě děti. Tento projekt se líbil i mým dvěma synům a když po pár letech dospěli, rozhodli se také vložit do budování své prostředky a stali se tak našimi společníky. V roce 2012 tedy začínáme stavět a rekonstruovat.

2018

Ostrý start

6. dubna 2018 proběhla kolaudace a společně jsme zahájili provoz restaurace. Následně přišlo na řadu i dokončení penzionu, který jsme s přítelkyní dobudovali v roce 2019 na podzim, kdy proběhla i kolaudace a začalo se pracovat na reklamě a rezervačním systému.

Při zahájení provozu, se každý ujal své role. Já jsem si vzal na starost truhlářskou dílnu, Syn Martin s kamarádem začali vařit a budovat dobré jméno naší kuchyně . Druhý syn Patrik se ujal práce na place a vzal si na starost provozní věci restaurace. Přítelkyně se pak starala o chod penzionu.

2020

Nelehké začátky

V lednu 2020 jsme byli připraveni poskytovat naše služby i na rezervačních portálech. Mysleli jsme si, že je konečně vyhráno. Bohužel přišel covid a my jsme byli opět prakticky na začátku. Po znovuotevření v létě k nám našli cestu první zákazníci, kteří postupně potlačili naše pochyby nad smyslem práce za posledních 7 let, kdy jsme budovali penzion s restaurací.

Letní sezóna byla nad naše očekávaní velmi úspěšná a pro nás to byl impuls pro další budování. Na řadě byla relax zóna, příprava truhlářských kurzů a spousta dalších vylepšení.

Můžete nás také sledovat na sociálních sítích