Užijte si dovolenou s dětmi ve východních Čechách v Lučním penzionu

Plánujete rodinnou dovolenou? Chcete si užít ničím nerušený čas, ale nevíte, kam byste se mohli vydat? Hledáte destinaci, která nabídne nejen úžasné pamětihodnosti, ale také bezstarostnou zábavu pro vaše děti? Máme pro vás tip, který by mohl splnit všechna vaše přání. Přijeďte do Lučního penzionu v České Skalici. 

Toto krásné a útulné prostředí skýtá krásu české přírody, ale i různorodé aktivity, které zaručí, že každý člen vaší rodiny si prožije nekonečnou zábavu. Od rodinných procházek malebnou krajinou a historických památek až po hravé odpoledne strávené na dětském hřišti či vodních atrakcích, je tak Luční Penzion místem, kde se vaše rodina může cítit jako doma, avšak s objevováním nových dobrodružstvích.

Proč byste měli přijet na rodinnou dovolenou do Lučního penzionu

Luční penzion se nachází v České Skalici. Toto půvabné prostředí s příjemnou a tajuplnou atmosférou vám zajistí ničím nerušené chvíle strávené s vašimi dětmi. V okolí Lučního penzionu můžete vyrazit na různé výlety, nebo i na kola, navštívit dětské atrakce nebo si u nás projít truhlářským kurzem, sednout si k ohništi a udělat si rodinný táborák. Zkrátka užijete si plno zábavy a vytvoříte si ty nejkrásnější vzpomínky.

Truhlářské kurzy jednodenní i dvoudenní v Lučním penzionu

Doprovázet vás bude taky jedinečná moderní gastronomie v Restauraci Luční, kde se můžete koukat na kuchaře, který vám bude zrovna připravovat vaše pokrmy. Součástí restaurace je i zastřešená venkovní terasa, pod kterou je rybník s vodotryskem a rybami. Pokud jedete s přáteli a rodinami, vytvoříme vám společný prostor propojením dvoupokojových apartmánů. Ubytování má 3 cenové kategorie, jejichž součástí je snídaně a rekreační poplatek.

Aktivity s dětmi v okolí Lučního penzionu

Aktivit, které jako rodina můžete společně podniknout, je mnoho. Ať už máte batolata nebo školáky, přijdete si na své. Sepsali jsme pro vás tak několik tipů, co byste mohli s vašimi ratolestmi podniknout v Lučním penzionu a jeho okolí.

Dětské aktivity v Lučním penzionu a na zahradě

Luční penzion se nachází na okraji města a poskytuje tak klidné prostředí, které je navíc od východu přes jih až po západ obklopeno otevřenou loukou. Děti tak budou mít jedinečnou možnost být na čerstvém vzduchu, vyběhat se a různě dovádět. Na zahradě Lučního penzionu jsou také 2 venkovní bazény a venkovní vířivka, ze kterých budou mít nejen děti, ale i vy v letních měsících určitě velkou radost. S menšími dětmi uvítáte naše dětské hřiště se skluzavkou, houpačkou a pískovištěm.

Zábava pro rodiny s dětmi na zahradě v Lučním penzionu

Zatímco si budou děti hrát, vy si s partnerem můžete sednout na vaši venkovní terasu nebo terasu restaurace, pod kterou je rybník s vodotryskem a rybami, u sklenky vína a na chvíli si oddechnout a užít si přítomnosti jeden druhého v tomto klidném prostředí Lučního penzionu. Sednout si můžete také okolo našeho ohniště a užít si tak s dětmi krásný rodinný táborák.

Vypravit se můžete s dětmi i do blízkého okolí. Do 250 m je možné navštívit:

  • dětské dopravní hřiště
  • nohejbalové a volejbalové hřiště nebo tenisový kurt
  • možnost občerstvení.

Jsou vaše děti kutilové? Pak pro vás máme skvělou zprávu. Nabízíme truhlářské kurzy, kde si vyzkoušíte práci se dřevem a můžete si i zrealizovat váš nápad. Kurzy jsou vhodné pro všechny tvořivé a zvědavé jedince, ale i pro ty, kteří by raději jen přihlíželi. Utvořte s vašimi dětmi dvojice, tedy matka – syn/dcera, otec – syn/dcera, a vyzkoušejte si pracovat s dřevem hravě a chytře.

Aktivity pro rodiny s dětmi v okolí

Česká Skalice je obklopena několika zajímavými místy. Úzce spojená je s Českou Skalicí spisovatelka Božena Němcová. S dětmi se tak můžete vydat do Babiččina údolí, kde se odehrává její nejznámější dílo Babička. Kromě toho se v okolí nachází i řada zřícenin hradů a zámků, jako je zámek Nové Město nad Metují nebo areál Hospitalu Kuks.

Jestliže máte rádi vodní sporty, pak zamiřte k vodní nádrži Rozkoš. Můžete zde vyzkoušet wakesurfing, windsurfing či jachting. Pokud vám počasí nebude přát, vyjeďte si s vašimi dětmi do aquaparku Polsko-Kudowa Zdroj, který je vzdálený necelých 20 km od České Skalice, kde si děti mohou zajezdit na tobogánu, užít si proud divoké řeky nebo si sjet po vodní skluzavce.

V okolí najdete také řadu pěších tras a cyklostezek. Nezapomeňte si tak vzít kola a vyrazte na cyklovýlety s vašimi dětmi. Můžete jet po cyklostezce z Ratibořic do Havlovic, udělat okruh po stopách Boženy Němcové nebo vyrazit i na jiné cyklostezky vhodné i pro děti.

Pokud máte rádi turistiku, vydejte se také do Adršpašsko-teplických skal a projděte si skalní město v dechberoucí přírodě. Zaručeně největší radost udělá dětem výlet do safari zoo ve Dvoře Králové. Více tipů naleznete také v rubrice kam vyrazit, kam k vodě a výlety z Lučního penzionu.

Ubytování a stravování v Lučním penzionu

Některé naše tematické pokoje v Lučním penzionu jsou čtyřlůžkové. Můžete si tak vybrat takový pokoj, který se vám líbí nejvíce, ať už je to květinový, retro, severský nebo cyklo pokoj. Součástí každého pokoje je kuchyňský koutek a vlastní koupelna se sprchovým koutem a WC. Pokud si vyberete pokoj orientovaný na jih, budete mít navíc také venkovní terasu, skrze kterou se dostanete do okolní zahrady.

Součástí penzionu je Restaurace Luční, která vaří domácí česká jídla. Dopřejte si skvělé a poctivé jídlo a zakončete váš společně užitý rodinný den s tou správnou gastronomií. Sednout si můžete jak uvnitř, tak i venku na zastřešené terase.

Ať už se s vašimi dětmi vydáte kamkoliv, zajisté si užijete mnoho zábavy, navštívíte zajímavá místa, vyzkoušíte nové aktivity, ale hlavně strávíte čas společně jako rodina. Jestliže tedy plánujete rodinný výlet s dětmi, ozvěte se nám na telefonním čísle +420 739 088 739 nebo prostřednictvím e-mailové adresy ubytovani@lucnipenzion.cz. Postaráme se o to, abyste si plně užili každou chvíli své dovolené s dětmi.

Jsem hrdou Brňačkou se zálibou v psaní, cestování a studiu práva. V minulosti jsem se 9 let věnovala basketbalu, zatímco dnes svůj volný čas nejraději trávím s rodinou v přírodě.

Nejnovější články z blogu

Sportovní víkend v Lučním penzionu: Nezapomenutelné dobrodružství ve východních Čechách

Hledáte místo pro aktivní odpočinek v přírodě? Navštivte Luční penzion ve východních Čechách! Lokalita našeho penzionu nabízí aktivity pro letní i zimní sezónu. Užijte si nezapomenutelné ubytování na víkend s partnerem nebo dovolenou s dětmi v přírodě.

Přečist článek

Svatební hostina pod širým nebem: Venkovní svatba v Lučním penzionu

Láká vás svatební hostina venku? Luční penzion je tím pravým místem pro venkovní svatbu v přírodě. Zjistěte, čím je Luční penzion výjimečný a na co myslet při plánování venkovní svatební hostiny.

Přečist článek
Můžete nás také sledovat na sociálních sítích