Truhlářské kurzy Netradiční zážitek
pro každého

Získejte praktické dovednosti truhlářství na našich kurzech. Vše se naučíte od našich zkušených lektorů a vytvoříte si tak vlastní výrobek, ze kterého budete mít radost.

Chcete se naučit něco nového, toužíte po neobvyklém zážitku nebo už máte nějaké zkušenosti se dřevem a chcete je dál rozvíjet? Hledáte zábavu pro upršený den, chcete vytvořit něco společně se svými dětmi nebo hledáte aktivitu pro váš firemní teambuilding? Přihlaste se na naše truhlářské kurzy plné kreativity, které potěší děti i dospělé.

V našich kurzech se nemusíte ničeho obávat, se vším vám rádi poradíme a předáme veškeré zkušenosti. Nabízíme úžasnou příležitost všem, kdo touží pracovat se dřevem. Naším cílem je probudit ve vás schopnosti, o kterých sami ještě ani nevíte.

Bez ohledu na vaše stávající zkušenosti vás během truhlářských kurzů postupně seznámíme s nástroji, materiály a technikami potřebnými k vytváření krásných dřevěných výrobků. Zároveň se zaměříme na rozvoj kreativity a schopnost transformovat obyčejný kus dřeva v jedinečné umělecké dílo. Připojte se k nám a společně objevíme krásu a radost z tvorby s dřevem.

Truhlářské kurzy

Co vás v našich kurzech čeká

V našich kurzech vás čeká vše od řezbářství i truhlářství. Můžete okusit od každého něco, často se jedná o kombinaci obojího.

 

Jsme tu proto, abyste měli během trvání kurzu příjemný zážitek a také si odnesli vlastní výrobek, který vám bude připomínat vynaložené úsilí, které za to stálo. Jako doplněk některých výrobků jsou i základní práce se sklem (řezání, broušení), které vás také rádi naučíme.

Kde kurzy probíhají

Truhlářské kurzy probíhají v prostorné a plně vybavené dílně, kde budete mít dostatek místa pro vaše kreativní projekty. Pilka, vrtačka, dláto, bruska, a dokonce i pásová pila nebo ruční frézka, se brzy stanou vašimi dobrými pomocníky, usnadní vám práci a pomohou dosáhnout skvělých výsledků.

 

Všemi kurzy vás provedou naši lektoři s bohatými zkušenostmi, Tomáš Ponka a Renata Čápová. S jejich trpělivým a zábavným vedením se naučíte ovládnout každý nástroj a zdoláte každou výzvu, kterou vám dílna přinese. Společně objevíte techniky, které vám umožní vytvořit umělecká díla plná precizních detailů.

Pro koho jsou kurzy vhodné

Na našich truhlářských kurzech rádi přivítáme všechny, kteří mají zálibu v tvoření a chtějí využít zkušeností a nápadů našich lektorů nebo inspirace od předchozích účastníků.

 

Snažíme se oslovit nejen muže, ale i ženy a dívky, které mají zájem o práci se dřevem bez ohledu na předešlé zkušenosti. Naším cílem je vytvořit prostor, kde každý může zažít tvůrčí atmosféru, proměnu dřeva přímo pod vlastníma rukama a prožívat radost z vytváření něčeho nového.

 

Vemte s sebou i partnera či partnerku, kteří mohou vaši práci ve volných chvílích pozorovat nebo s vámi trávit čas při přestávkách na kávu a oběd, které se v průběhu kurzu konají.

Z jakých typů kurzů můžete vybírat

Kurzy pořádáme jak jednodenní, tak dvoudenní, které začínají vždy v pátek od 8 h do 17:30 h.  Pokud se rozhodnete nocovat v našem penzionu, můžete s kurzem začít již ve čtvrtek kolem 18 h a seznámit se s dílnou, lektory, výběrem projektu a materiálů. V pátek poté společně s dalšími účastníky následuje proškolení bezpečností práce a samotná výroba. V sobotu pokračuje dvoudenní kurz, který začíná v 8:30 a končí cca ve 13:30 h.

 

Z naší nabídky můžete vybírat kurzy pro jednotlivce, páry, pro otce a syna, matku a dceru, pro ženy speciál, skupiny přátel nebo kolegů, které poslouží jako netradiční teambuildingová aktivita. Nechybí u nás ani kurzy tematické, kde si společně vytvoříme valentýnské dárky, držák na víno nebo drobné dekorativní předměty k MDŽ a další.

Co je v ceně kurzů

– veškerý materiál pro výrobu
– materiály pro povrchovou úpravu (lak, barva)
– kompletní vybavení dílny
– drobné občerstvení (káva, čaj, voda, domácí moučník)
– dva až tři lektoři, kteří vám jsou po celou dobu k dispozici s radami a pomocí

 

V ceně kurzů není materiál pro individuální projekty – po upřesnění rozsahu projektu a výběru vhodných materiálů bude provedena individuální kalkulace, na základě které bude domluven případný doplatek za materiál.

Proč zvolit truhlářské kurzy v Lučním penzionu

– nabízíme kvalitní ubytování v našem penzionu
– součástí penzionu je útulná restaurace
– oceníte zde milé prostředí a domácí atmosféru
– nabízíme možnost využití wellness
– můžete vybírat z našich výhodných balíčků pro skvěle strávený víkend
– kromě konkrétního kurzu můžete objednat i dárkový poukaz
– v okolí penzionu můžete vyrazit na řadu zajímavých a krásných míst

Můžete nás také sledovat na sociálních sítích