V sobotu 15.6. OTEVŘENO pouze do 15:00. (soukromá akce)

Dovolená u vody v ČR? Přijeďte do Lučního penzionu a užijte si pláže vodní nádrže Rozkoš

Sametově modrá hladina vodní nádrže Rozkoš láká každým rokem nespočet turistů a rekreantů, kteří hledají odpočinek, relaxaci a vodní radovánky. Pokud toužíte po klidném a pohodovém pobytu v blízkosti vodní nádrže Rozkoš a zároveň se chcete podívat na krásnou přírodu, pak tento útulný penzion poskytuje ideální zázemí. V tomto článku se podíváme na nejoblíbenější pláže a přednosti Lučního penzionu.

Nejnavštěvovanější pláže vodní nádrže Rozkoš

Vodní nádrž Rozkoš se nachází vedle obce Česká Skalice, nedaleko města Náchod. Na břehu této nádrže najdete několik pláží a rekreačních oblastí, kde se můžete koupat a relaxovat. Zavítat můžete na tyto pláže:

  • pláž Rozkoš – Šeřeč
  • pláž Rozkoš – Lhota
  • pláž Rozkoš – Spyta
  • pláž Anďulka
  • nudistická pláž Rozkoš

Pláže jsou ideálním místem pro děti, vyřádí se zde malí i velcí uličníci. Pokud toužíte po soukromí, navrhujeme pláže navštívit v brzkých hodinách. Váš pobyt na pláži si pak můžete zpříjemnit procházkou kolem nádrže nebo různými adrenalinovými aktivitami, které jsou na plážích sezóně v nabídce.

Vzhledem k tomu, že se mohou měnit provozní podmínky, doporučujeme prověřit aktuální informace o plážích a jejich provozu na místě. Lišit se mohou v závislosti na ročním období a aktuálních meteorologických podmínkách.

Rozmanité atrakce a aktivity na pláži

Pláže nabízejí pro návštěvníky širokou škálu aktivit. Pro klidné odpoledne je to možnost slunění, opalování a relaxace. Pro ty, kteří hledají adrenalinový zážitek, jsou k dispozici vodní sporty. Oblíbenou aktivitou na nádrži Rozkoš je wakesurfing. Speciálně upravená loď vytváří vlnu, na které můžete surfovat. Můžete si zde půjčit i jetsurf, vodní skútr, paddleboardy nebo šlapadla. V kempu Wakesurf Rozkoš je k dispozici také beachvolejbalové hřiště, kde můžete aktivně strávit volný odpolední program.

Pro milovníky přírody doporučujeme pěší túry a procházky po okolní krajině. U nádrže najdete také občerstvení v podobě Beach Bar Grill Rozkoš s místními specialitami. Ke zpříjemnění večera pak můžete navštívit letní kino Rozkoš.

Jak se dostat na pláž

Na pláž se dostanete buď autem nebo můžete spojit příjemné ochlazení v nádrži s procházkou. Pokud si k nám berete kola, pak na pláži budete za chvíli. Z Lučního penzionu jsou to na okraj vodní nádrže Rozkoš 3 kilometry, tedy autem za pár minut, na kole asi čtvrt hodiny. Pokud se rozhodnete jít pěšky, vyčleňte si na cestu zhruba jednu hodinu. 

Dále je třeba počítat s časovým intervalem dopravy k jednotlivým plážím, které jsou rozprostřeny zejména po jižním břehu nádrže. Vodní plocha je poměrně rozsáhlá, její rozloha je přibližně 217 hektarů. Plánujete-li vybírat pláž na místě podle obsazenosti, vyplatí se přeprava autem nebo jiným dopravním prostředkem.

Luční penzion – ubytování jako v pohádce

V nabídce ubytování je devět pokojů po dvou až čtyřech lůžkách. Pokoje jsou laděny do různých stylů, každý pokoj má vlastní koupelnu a je vybaven základním nádobím. Na své si přijdou páry, rodiny s dětmi i samotáři a milovníci přírody. Po celém penzionu, včetně pokojů, funguje Wi-Fi. 

Součástí jižních pokojů je vlastní nezastřešená terasa s výhledem na louku a do zahrady s bazény a vířivkou. Pokoje orientované na sever mají okno směrem k příjezdové cestě a na okolní zahrady. Vstup do pokojů je přes společnou chodbu. Jednotlivé pokoje se liší také velikostí a cenou. Ceník ubytování se mění v závislosti na letní a zimní sezóně.

Nabízíme také výhodné balíčky, pro intenzivnější a nezapomenutelný zážitek. Aktuálně si u nás můžete vybrat z těchto balíčků:

Ubytovací pokoj v Lučním penzionu se staročeskou tematikou

Proč zavítat do Lučního penzionu

Luční penzion naleznete v malebném prostředí České Skalice. Toto okouzlující místo s příjemnou a tajemnou atmosférou je ideálním prostředím pro společně strávené chvíle. Velmi oblíbeným a zajímavým místem v okolí penzionu je jedna z nejznámějších zoologických zahrad v Česku zoo Dvůr Králové. V okolí naleznete také spoustu dalších významných míst jako Hospital Kuks, muzeum Boženy Němcové, zámek v Novém Městě nad Metují nebo můžete podniknout výlet do Adršpašsko-teplických skal.

Privátní wellness

I v rámci samotného Lučního penzionu je vám k dispozici mnoho aktivit k odpočinku. Příkladem mohou být privátní wellness služby, které nabízíme. Zrelaxovat se můžete ve finské sauně s kapacitou až šesti osob a uvolnit si svaly na masážním křesle či v perličkové koupeli nebo bylinné koupeli. Vyzkoušet můžete také naše malé solárium.

Užijte si naprostou relaxaci při pobytu u bazénů v krásné zahradě Lučního penzionu

Pokrmy z lokálních surovin v Restauraci Luční

V rámci vašeho pobytu budete mít možnost objednání snídaní, obědů i večeří, o které se postará Restaurace Luční. Všechny naše pokrmy jsou připravovány z čerstvých lokálních surovin. Maso a mléčné výrobky nám dodává nedaleká farma a sezónní zeleninu máme z vlastní zahrádky. Z našeho jídelního lístku si vybere naprosto každý.

Kromě letní dovolené k nám můžete vyrazit také na wellness víkend. Zařídíme vám také ničím nerušenou svatbu. Pokud jsme vás zaujali nebo máte nějaké otázky, obraťte se na nás. Kontaktovat nás můžete telefonicky na čísle +420 739 088 739, na e-mailové adrese ubytovani@lucnipenzion.cz nebo prostřednictvím kontaktního formuláře.

Jsem studentkou medicíny na Masarykově univerzitě v Brně, kam mě přijali po absolvování státního gymnázia v Poličce. Vedle mého studia mě baví také práce s texty, a proto jsem se ve volném čase na vysoké škole začala věnovat copywritingu. Mezi mé záliby patří hra na klavír, sport a organizace táborů pro děti a mládež.

Štítky

Nejnovější články z blogu

Sportovní víkend v Lučním penzionu: Nezapomenutelné dobrodružství ve východních Čechách

Hledáte místo pro aktivní odpočinek v přírodě? Navštivte Luční penzion ve východních Čechách! Lokalita našeho penzionu nabízí aktivity pro letní i zimní sezónu. Užijte si nezapomenutelné ubytování na víkend s partnerem nebo dovolenou s dětmi v přírodě.

Přečist článek

Svatební hostina pod širým nebem: Venkovní svatba v Lučním penzionu

Láká vás svatební hostina venku? Luční penzion je tím pravým místem pro venkovní svatbu v přírodě. Zjistěte, čím je Luční penzion výjimečný a na co myslet při plánování venkovní svatební hostiny.

Přečist článek
Můžete nás také sledovat na sociálních sítích