V pátek 31.5. otevřeno pouze do 21:00h

V sobotu 1.6. ZAVŘENO - SVATBA

Svatební hostina pod širým nebem: Venkovní svatba v Lučním penzionu

Svatba je jedinečnou životní událostí plnou lásky a radosti. Stejně jako si ji neumíme představit bez prstýnků nebo prvního tance, neodmyslitelně k ní patří také svatební hostina. V dnešní době jsou stále oblíbenější venkovní svatby, které vynikají romantickou atmosférou a spojením s přírodou. V tomto článku vám představíme rozmanitost a kouzlo venkovních svatebních hostin a také se dozvíte, proč je Luční penzion ideálním místem pro uspořádání venkovní svatby.

Luční penzion – dokonalé místo pro venkovní svatbu 

Luční penzion není jen obyčejným ubytováním v přírodě. Je to místo, které kromě kvalitního ubytování nabízí prostor pro nezapomenutelné svatby a svatební hostiny. Jeho okolí zdobí pečlivě udržovaná zahrada a prostorná louka, která je jako stvořená pro venkovní svatební obřad

Maximální kapacita penzionu je 70 hostů na svatební hostinu, 90 hostů na večerní zábavu a 32 hostů lze v penzionu ubytovat. Skvělé je, že se u nás může vše konat na jednom místě – od slavnostního obřadu přes hostinu až po noční odpočinek. 

Výhody Lučního penzionu nekončí pouze krásným prostředím. Jelikož víme, že žádná svatba se neobejde bez výtečného jídla, připravíme pro vás také výtečnou svatební hostinu. Chybět nesmí ani zkušený personál, který se postará o hladký průběh celé akce a současně vám ponechá takový prostor pro vlastní kreativitu, jaký si budete přát. Můžete si vybrat hudbu dle vašich přání, aranžovat prostor podle vašich představ a věnovat se svatební výzdobě. Nebo lze veškeré zařizování nechat na nás a užít si svatbu bez stresu.

Hlavní důvody, proč uspořádat venkovní svatbu v Lučním penzionu lze shrnout následovně:

  • rodinná atmosféra
  • klidné prostředí
  • výhled do přírody
  • různé svatební prostory
  • výtečný svatební catering
  • komfortní ubytování 
  • zkušený a příjemný personál
  • široká nabídka doplňkových služeb – hudba, výzdoba

Venkovní svatba – obřad na louce či v zahradě

Luční penzion nabízí různé venkovní prostory, kde lze svatbu uspořádat. Co se týče obřadu, může proběhnout na louce nebo v zahradě. Rozlehlá upravená louka je připravena k venkovnímu obřadu pod širým nebem. Nachází se hned vedle penzionu, a tak si budete moci užít kouzelnou atmosféru venkova a současně budete mít k dispozici zázemí pro následnou hostinu a večerní zábavu. 

Druhou možností je svatební obřad na soukromé zahradě s výhledem na okolní přírodu. Romantická krajina, která penzion obklopuje, poskytuje ideální pozadí pro svatební fotografie.

Svatební obřad na zahradě Lučního penzionu

Svatební hostina venku – prostředí a užitečné tipy

Velice oblíbenou kombinací našich hostů je obřad na louce a svatební hostina uvnitř krásné Restaurace Luční s 50 místy či v salonku o kapacitě 20 míst. Není však problém uspořádat i hostinu na čerstvém vzduchu, konkrétně na terase restaurace s okouzlujícím výhledem do přírody. 

Pokud tuto možnost zvažujete, pamatujte, že má venkovní svatební hostina jistá specifika. V prvé řadě je potřeba počítat s možnou nepřízní počasí. Máme však řešení. Naše venkovní terasa se 40 místy je zastřešená. Zastřešené prostory jsou pro svatební hostinu ideální nejen pro případ, že by pršelo, ale i v horkých letních dnech, kdy při hodování oceníte stín. 

S venkovní hostinou během léta se pojí náročnější teplotní podmínky nejen pro vás, ale i pro podávané pokrmy. Tento fakt je vhodné zohlednit při volbě svatebního menu. S tím vám však velice rádi poradí naši zkušení kuchaři, kteří se postarají o to, aby veškeré pokrmy byly čerstvé, lahodné, a navíc krásně vypadaly. 

Nezapomeňte, že venkovní svatební hostina může přilákat zvýšené množství hmyzu. Dále je dobré předem zvážit, zda není někdo z vašich hostů silně alergický například na kvetoucí luční trávu. Pokud vás venkovní hostina svými specifiky nepřesvědčila, skvělou alternativou bude svatební hostina v klimatizovaných prostorách Restaurace Luční.

Slavnostní přípitek či svatební hostina v Lučním penzionu

Cateringové služby restaurace Luční pro venkovní hostinu

Restaurace Luční je vyhlášená pro poctivou gastronomii, útulné prostředí a variabilní prostory vhodné pro různé události. Zakládáme si na tom, aby byly pokrmy připravovány z čerstvých a lokálních surovin. Proto spolupracujeme s místními farmáři, kteří nám poskytují suroviny té nejvyšší kvality. 

Naši špičkoví kuchaři pro vás rádi připraví výtečné svatební menu na míru. Pokud už jste do Restaurace Luční někdy zavítali a chutnalo vám, můžeme vám na svatbu uvařit i cokoliv z jídelního lístku, ve kterém najdete (nejen) českou kuchyni v moderním pojetí. 

V rámci svatebních cateringových služeb nabízíme širokou škálu pokrmů, které mohou být podle vašeho přání upraveny. Samozřejmostí je také možnost připravit pokrmy pro vegetariány, vegany, osoby s intolerancemi či jinými specifickými požadavky. Kromě jídla se postaráme o to, aby na vaší svatbě nechyběly různé druhy alkoholických i nealkoholických nápojů dle vašeho přání. A budete-li chtít, můžeme obstarat i svatební dort. 

Ať už máte o své svatební hostině jasnou představu, nebo naopak potřebujete s výběrem pokrmů poradit, jsme tu pro vás. V Restauraci Luční vám připravíme svatební menu, které splní vaše očekávání a vyhoví vkusu všech hostů. Pomoci vám můžeme také se zasedacím pořádkem na svatební hostině.

Bezstarostná svatba v Lučním penzionu aneb s čím dalším vám pomůžeme

Kromě přípravy svatební hostiny a profesionálního servisu pro vás rádi zajistíme komfortní ubytování v našich tematicky zařízených pokojích. Novomanželům doporučujeme zejména Romantický pokoj nebo Zámecký pokoj. Některé pokoje mají dokonce vlastní nezastřešenou terasu s výhledem na louku. Co víc, po svatbě si můžete užít zasloužený odpočinek ve vnitřním privátním wellness. Svatba v Lučním penzionu má však mnohem více výhod. Pomoci vám můžeme také s rozvozem hostů ze svatby či hlídáním dětí. Přečtěte si více o ubytování, svatebním cateringu a dalších službách Lučního penzionu.

Svatební den je jedním z těch nejdůležitějších v životě. Proto se postaráme o to, abyste si svůj den D užili bez zbytečného stresu. Pokud vás naše nabídka zaujala a máte doplňující dotazy, neváhejte nás kontaktovat. Obrátit se na nás můžete na telefonním čísle +420 739 088 739 nebo e-mailové adrese ubytovani@lucnipenzion.cz.

Jsem hrdou Brňačkou se zálibou v psaní, cestování a studiu práva. V minulosti jsem se 9 let věnovala basketbalu, zatímco dnes svůj volný čas nejraději trávím s rodinou v přírodě.

Štítky

Nejnovější články z blogu

Sportovní víkend v Lučním penzionu: Nezapomenutelné dobrodružství ve východních Čechách

Hledáte místo pro aktivní odpočinek v přírodě? Navštivte Luční penzion ve východních Čechách! Lokalita našeho penzionu nabízí aktivity pro letní i zimní sezónu. Užijte si nezapomenutelné ubytování na víkend s partnerem nebo dovolenou s dětmi v přírodě.

Přečist článek

Dovolená u vody v ČR? Přijeďte do Lučního penzionu a užijte si pláže vodní nádrže Rozkoš

Dovolená na pláži a zároveň u lesa? Pobyt s dětmi nebo víkend ve dvou? Navštivte Luční penzion nedaleko vodní nádrže Rozkoš a užijte si nezapomenutelné ubytování s jedinečnou atmosférou, která vás vrátí do pohádkového dětství.

Přečist článek
Můžete nás také sledovat na sociálních sítích